wesołych świąt

Życzenia świąteczno-noworoczne

Kochani, z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku życzę Wam, żebyście robili zdjęcia, które czynią Wasze życie pięknym. Abyście potrafili odróżniać błahe tematy fotograficzne od istotnych. Żebyście pełnymi garściami czerpali z fotografii i niezłomnie podążali drogą, która Was pociąga, nie zwracając uwagi na obawy o to, co powiedzą inni. Wszystkiego najlepszego!
czy warto korzystać z płatnej wiedzy

Czy warto korzystać z płatnej wiedzy?

Czy warto korzystać z płatnej wiedzy, skoro w internecie tak wiele materiałów edukacyjnych jest za darmo? Na tak postawione pytanie można by odpowiedzieć innym pytaniem: a czy jeśli jesteś chory, to leczysz się u doktora Google, czy idziesz jednak do swojego lekarza rodzinnego? Ale ponieważ bardzo nieelegancko jest odpowiadać pytaniem na pytanie, poniżej znajdziesz odpowiedź, kiedy można polegać na darmowej wiedzy o fotografii z internetu, a kiedy warto sięgnąć po płatne materiały.

W bezpłatnej wiedzy nie ma nic złego. Sama tworzę bezpłatne treści o fotografii na swoim blogu LensGo Blog o dobrej fotografii. Staram się przy tym oczywiście maksymalnie użytecznie oraz szeroko pisać o danym temacie. Jednak wpis blogowy, podobnie jak podcast czy webinar mają swoje ograniczenia. Przede wszystkim jest nim długość. Nikt nie przeczyta czy też nie wysłucha albo nie obejrzy czegoś, na co musiałby poświęcić tydzień lub dwa. Z racji tego darmowe materiały o fotografii zwykle zawierają jedynie wstęp do tematu i nie wyczerpują go. Nie dlatego, że autor nie zna się na tym, o czym pisze albo mówi. Wręcz przeciwnie. Często naprawdę świetni specjaliści udostępniają swoją wiedzą całkiem za darmo. Jednak należy tę wiedzę traktować jako pewnego rodzaju drogowskaz, kierunek działania, wstęp do rozwiązania problemu. Prawdziwe bolączki zazwyczaj wymagają dogłębnej analizy konkretnego przypadku, często bardzo indywidualnego podejścia do sprawy, której nie są w stanie zapewnić uniwersalne bezpłatne rady.

Jeśli potrzebujesz głębszej, usystematyzowanej wiedzy, warto sięgnąć po płatne materiały: ebooki, kursy, indywidualne konsultacje. Zaoszczędzisz czas, którego wymaga przeglądanie internetu w poszukiwaniu wartościowych treści, otrzymasz dogłębną analizę problemu, który dotyczy konkretnej sytuacji. Często bowiem nawet nie znamy pytań, które należy zadać, by otrzymać właściwą odpowiedź. Dlatego warto zaufać specjalistom i uczyć się na ich błędach, zamiast na własnych. Wiedza specjalistyczna była, jest i zawsze będzie w cenie. Płatny ebook czy kurs online to uporządkowany proces, będący niczym sprawdzony i bezpieczny szlak, przez który możesz przejść krok po kroku, prowadzony za rękę przez doświadczonego przewodnika. Dzięki temu oszczędzasz nie tylko czas, ale wbrew pozorom również pieniądze.

Dlatego odpowiedź na tytułowe pytanie brzmi: tak, warto korzystać z płatnej wiedzy.

własny styl w fotografii

Wyróżnij się z tłumu: zapowiedź ebooka o własnym stylu

Wakacje trwają, ale my nie próżnujemy i przygotowujemy się do premiery kolejnego ebooka. Tym razem będzie to poradnik o tym, czego wszyscy szukają, ale niewielu znajduje. I nie mam wcale na myśli legendarnego kwiatu paproci, ale coś cenniejszego: własny styl w fotografii.

Jakie są style w fotografii

Fotografia to bardzo szerokie pojęcie, obejmujące bardzo wiele środków wyrazu artystycznego. Styl klasyczny, glamour, vintage, boho to tylko niektóre przykłady. Bardzo wielu nie tylko początkujacych fotografów rzuca się na zmieniające się modne style, nie czerpiąc jednak zupełnie radości z tworzenia zdjęć, a w efekcie bardzo szybko się wypala. Czy jest na to prosta rada?

Co to jest własny styl w fotografii

Oczywiście, rada jest wręcz bardzo prosta: znajdź własny styl zdjęć, który pozwoli Ci robić zdjęcia w oparciu o siebie.

Czym jednak jest ten legendarny własny styl? Otóż własny styl to zestaw unikalnych elementów, których świadomie używasz tworząc swoje fotografie. To sprawia, że Twoje zdjęcia stają się rozpoznawalne i Ty stajesz się rozpoznawalny.

Jak znaleźć własny styl fotograficzny

Ebook „Kurs na styl” będzie właściwie praktyczną kursoksiążką, która pomoże Ci znaleźć własny styl w fotografii, a przez to wyróżnić się z całej rzeszy osób fotografujących. Dzięki niemu Twoje zdjęcia staną się „jakieś”: takie, jak lubisz i takie, o jakich robieniu marzysz od zawsze. Ebook pomoże Ci wybrać, jaki styl do Ciebie pasuje i zmotywuje Cię do trzymania się jego zasad.

Premiera już w październiku. Zapisz się do newslettera, by nic nie przegapić!

jak tworzyć i nakładać tekstury na zdjęcia

Jak tworzyć i nakładać tekstury na zdjęcia

Nakładanie tekstur na zdjęcia to metoda stosowana do tworzenia klimatycznych malarskich fotografii. Z poniższego wpisu dowiesz się, jak stworzyć własną teksturę oraz jak dodać teksturę do zdjęcia w programie Photoshop, by otrzymać spektakularny lecz naturalny efekt.

Czasem drobna zmiana potrafi sprawić, że zwykłe zdjęcie staje się małym dziełem sztuki. Jeśli znudziły Ci się własne zdjęcia, możesz w bardzo prosty sposób nadać im artystyczny wygląd. Wystarczy nałożyć na zdjęcie odpowiednio dobraną teksturę, by fotografia zyskała nowy malarski charakter. Spójrz tylko na przykładowy efekt, jaki możesz osiągnąć nakładając teksturę na zdjęcie portretowe:

jak tworzyć i nakładać tekstury do zdjęć w programie photoshop

Możesz zastosować ten zabieg nie tylko do portretów, równie dobrze dodawanie tekstur do zdjęć sprawdza się w przypadku krajobrazów czy martwej natury. Ważne jest, by zdjęcie wyjściowe nie było przeładowane szczegółami. Najlepiej sprawdzają się tu proste zdjęcia z dużymi obszarami o jednolitym kolorze.

Jak nakładać tekstury na zdjęcia

Jak dodać teksturę do zdjęcia? Potrzebujesz do tego programu graficznego, który umożliwia pracę na warstwach. Najczęściej dodawanie tekstur wykonuje się w programie Photoshop, ale jeśli nie posiadasz Photoshopa, możesz dokonać tego na przykład w bezpłatnym Gimpie.

Nakładanie tekstury w programie Photoshop nie jest trudne, ale należy robić to umiejętnie, dostosowując narzędzia w zależności od efektów, które chcesz osiągnąć. Photoshop posiada wiele różnych trybów mieszania warstw. Jeżeli nie wiesz, jak tworzyć oraz jak krok po kroku nakładać tekstury w Photoshopie, sprawdź ebook Aleksandry Seget „Tworzenie tekstur i ich użycie w fotografii artystycznej”. To 50 stron porad z których dowiesz się, jak krok po kroku nakładać tekstury w programie Photoshop, by tworzyć zdjęcia artystyczne w Twoim niepowtarzalnym stylu. Nauczysz się, jak za pomocą tekstur w stylu vintage, black screen, krople deszczu, stare płótno, stary obraz osiągąć na zdjęciach różnorodne efekty artystyczne.

Skąd brać tekstury do zdjęć

Jest wiele witryn internetowych, które oferują darmowe tekstury do pobrania. Istnieją również strony z płatnymi teksturami. Płatne tekstury do zdjęć są zazwyczaj dużo lepszej jakości niż tekstury oferowane za darmo, stąd czasem warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Zwłaszcza, że ich koszt nie jest wysoki. Zobacz nasze tekstury do zdjęć: o fakturze starego papieru, betonu architektonicznego czy kolorowe tekstury.

W wielu przypadkach najlepiej jest jednak stworzyć teksturę samodzielnie. Po pierwsze, oszczędzasz czas – nie musisz już godzinami przeglądać internetu w poszukiwaniu pasującej tekstury. Po drugie, to naprawdę nic trudnego, a efekty mogą być naprawdę imponujące. Po trzecie, własne tekstury możesz także sprzedawać w internecie i mieć z tego dodatkowy dochód na wiele lat!

Pomysłów na własne tekstury możesz szukać dosłownie wszędzie: w domu, ogrodzie, na ulicy. Pozornie nieciekawe widoki jak odrapana ściana, przerdzewiałe ogrodzenie, słoje drewna, cementowe płytki mogą okazać się bardzo interesujacymi nakładkami na zdjęcia. Im bardziej zróżnicowany materiał na teksturę, tym lepsze efekty możesz osiągnąć.

O tym, jak stworzyć własną teksturę do Photoshopa, również dowiesz się z ebooka Aleksandry Seget „Tworzenie tekstur i ich użycie w fotografii artystycznej”.

ebook styl high key

Ebook „Tajemnice fotografii high key” – premiera

To już dziś! Od dzisiaj w ofercie księgarni LensGo dostępny jest ebook „Tajemnice fotografii high key”. To zupełna nowość na rynku edukacji fotograficznej.

Jeżeli jesteś amatorem fotografii, który boryka się z problemem szarych, nieciekawych zdjęć oraz brakiem własnego fotograficznego stylu, ten ebook jest właśnie dla Ciebie. Nie musisz już więcej martwić się tym, że Twoje zdjęcia są smętne i nijakie. Dzięki informacjom zawartym w ebooku już od pierwszego dnia dostrzeżesz imponującą różnicę w jakości swoich zdjęć!

Dlaczego warto podjąć decyzję teraz?

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość. W związku z premierą ebooka jego cena spadła z 59 zł do 45 zł. Dodatkowo otrzymasz tutorial obróbkowy, dzięki któremu Twoje zdjęcia będą jeszcze bardziej świetliste i radosne! Ten bonus wybrali czytelnicy Newslettera 🙂

Jednak promocja nie będzie obowiązywała w nieskończoność. Zamów ebooka już teraz, tak niska cena już się nie powtórzy!

księgarnia fotograficzna LensGo

Zapowiedź ebooka „Tajemnice fotografii high key”

Fotografia jest jedną z tych dziedzin sztuki, która łatwo ulega modom. Z jednej strony ślepe podążanie za modą nie wróżynic dobrego, z drugiej jednak strony przyglądanie się nowinkom i adaptowanie ich na własnych zasadach zapewnia fotografom ciągły rozwój ich pasji.

Od kilku lat fotografie w stylu high key są po prostu modne. Jasne, świetliste zdjęcia są przyjemne dla oka i optymistyczne, dlatego zdobyły ogromną popularność i są uwielbiane choćby przez instagramowych celebrytów. Ale nie tylko. Również wielu fotografów tworzy swoje dzieła w tej technice – zwanej techniką high key.

Jak robić jasne, świetliste zdjęcia? To nic trudnego. Wymaga jednak przemyślenia i zaplanowania pewnych procesów. O tym wszystkim dowiesz się z nowego ebooka „Tajemnice fotografii high key”, który trafi do sprzedaży już w maju.

Czerp z mody na jasne, świetliste zdjęcia. Zapisz się do newslettera, aby nie przegapić premiery ebooka oraz otrzymać 10% dodatkowej zniżki na zakup.

Zapisz się na listę oczekujących i odbierz kod ze zniżką: Przedsprzedaż zakończona

.